Podsumowanie Międzynarodowych Mistrzostw Polski Muaythai dla Dzieci i Kadetów IFMA 2019

Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Muaythai dla Dzieci i Kadetów IFMA 2019

301

W dniach 8-9 marca 2019 roku w Żarach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski dla Dzieci i Kadetów. Organizatorem był Żarski Klub Sportów Walki. Nad całą imprezą Patronat objął Polski Związek Muaythai.

W piątek, 8 marca zawody rozpoczęły się od rejestracji, kontroli medycznej i ważenia naszych najmłodszych zawodników i zawodniczek. Po zamknięciu list ostatecznie udział w Mistrzostwach potwierdziło ponad kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek w kategoriach dzieci (10-11 lat), dzieci starszych (12-13 lat) oraz kadetów (14-15 lat).

W sobotę, 9 marca nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki rywalizowali ze sobą w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych o tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski.

Zawody rozpoczęły się od podziękowań dla sponsorów oraz krótkich przemówień organizatora Dawida Poloka, Pani Burmistrz Miasta Żary Danuty Madej oraz Pana Wiceburmistrza Żar Olafa Napiórkowskiego.

Po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Związek wprowadził nowe konkurencje wai khru oraz kick pads, w których rywalizowali młodsi zawodnicy i zawodniczki. Po zakończonych konkurencjach wszyscy z nich zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i dyplomami. Te dwie konkurencje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno zawodników i zawodniczek, jak i zgromadzonej na widowni publiczności. Z pewnością konkurencje te zostaną włączone na stałe do rywalizacji dla najmłodszych podczas imprez sportowych pod Patronatem Polskiego Związku Muaythai.

Po zakończeniu zawodów przyznano także poza tradycyjnymi medalami specjalne wyróżnienia w postaci Pucharów. Wiceprezes Polskiego Związku Muaythai Pan Bogdan Rybka wręczył specjalny puchar dla organizatora zawodów – Żarskiego Klubu Sportów Walki na czele z Dawidem Polokiem.

Organizator przygotował także puchary dla najlepszych zawodników i zawodniczek Mistrzostw Polski Muaythai dla Dzieci i Kadetów IFMA 2019, otrzymali je kolejno:

Dzieci:
Weronika Gawlik – Legion Głogów
Yurii Krivokhyza – Octagon Team Kraków

Kadeci:
Laura Derej – Żarski Klub Sportów Walki
Maciej Herbich – Kruk Gym

Klasyfikacja drużynowa klubów prezentowała się następująco:
Puchar za 1 miejsce (25 punktów) – Żarski Klub Sportów Walki
Puchar za 2 miejsce ( 18 punktów) – Legion Głogów/ Fight Academy Stargard (2 kluby z taką samą ilością punktów)
Puchar za 3 miejsce ( 15 punktów) – Thai Gym Tarnów

Na zakończenie raz jeszcze dziękujemy organizatorowi tj. Żarskiemu Klubowi Sportów Walki za zorganizowanie kolejny już raz Mistrzostw Polski Muaythai dla Dzieci i Kadetów na najwyższym poziomie, które przyciągnęły rzesze fanów naszego sportu na halę.