Egzamin na pierwszy stopień Khan w muaythai

W listopadzie ubiegłego roku w szkole podstawowej w Przedmościu ruszyły zajęcia sportowe pod hasłem „Sport to wolność”, koordynowali je trenerzy Legionu Głogów.

257

Muaythai jako trudny sport walki, wymagający siły i poświęcenia zyskuje coraz większą popularność w każdej części naszego kraju. Dyscyplina sportu muaythai wpływa w znacznym stopniu nie tylko na rozwój fizyczny, ale także na charakter człowieka. Podczas treningów Muaythai kształtują się odwaga, wytrwałość i pracowitość. Dodatkowo trening doskonale rozwija umysł i wszystkie cechy fizyczne.

Dzięki lokalnej aktywności klubów członkowskich Polskiego Związku Muaythai dyscyplina sportu muaythai zyskuje coraz więcej pasjonatów.

W listopadzie 2018 roku w szkole podstawowej w Przedmościu ruszyły zajęcia sportowe w ramach programu „Sport to Wolność”. Koordynowali dane przedsięwzięcie trenerzy Legionu Głogów.

W sobotę 2 marca 2019 roku uczestnicy projektu zdawali egzamin na pierwszy stopień Khan w muaythai, do którego przystąpiło prawie czterdziestu uczestników.
Dla dzieci i młodzieży była to świetną okazją zapoznać się z nie tylko z techniką, historią i kulturą dyscypliny sportu muaythai, ale również z głównymi wartościami przyświecającymi tej sztuce walki: honor, tradycja, szacunek, doskonałość i fair play.

Zajęcia z Muaythai w Przedmościu prowadził Jerzy Kolendo – drugi trener w Legionie Głogów. To właśnie on był pomysłodawcą tego egzaminu. W skład komisji egzaminacyjnej na stopnie Khan w muaythai wchodzili również Rafał Szlachta – Prezes Polskiego Związku Muaythai oraz Maciej Domińczak – główny trener Legionu Głogów.

W tej uroczystej chwili brali także udział zaproszeni gości, m.in. wójt gminy wiejskiej Bartłomiej Zimny, dyrektor szkoły Elżbieta Smorczewska, Przemek Paterka z Paterka Promotor, a także Krzysztof Taras – Prezes Akademii Sportów Obronnych.