Nowy program społeczny „Sport to wolność”

Zachęcamy do zapoznania się z bardzo ciekawą inicjatywą z jaką do dzieci oraz młodzieży wyszedł klub UKS Legion Głogów, propagując pośród nich sport Muaythai i sportowy tryb życia.

367

Z inicjatywy zarządu Stowarzyszenia Sportowego Paterka Promotor i UKS Legion Głogów rozpoczęto pracę nad programem społecznym „Sport to wolność”.

Głównym założeniem projektu jest przeciwdziałanie uzależnieniom. W jego ramach organizowane są zajęcia z Muaythai dla dzieci i młodzieży szkół wiejskich gminy Głogów. Ma to na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży sportowego trybu życia wolnego od uzależnień i samotności przed komputerem. Pilotażowo treningi prowadzone są w szkole podstawowej w Przedmościu. Planowane jest rozszerzenie projektu o dodatkowe 2 szkoły Gminy Głogów.

W ramach zajęć dzieci i młodzież uczą się podstaw Muaythai. Trenerem koordynatorem jest Maciej Domińczak, a zajęcia prowadzi drugi trener Legionu Głogów Jerzy Kolendo. W marcu w Głogowie planowane jest również przeprowadzenie egzaminu na 1 stopień Khan.